Par krāpniekiem šajā rakstā ir sauktas nelicencētas kompānijas, kuras piedāvā akciju, valūtu, preču, indeksu, kripto valūtu un citu finanšu instrumentu tirdzniecību, tomēr patiesais šo kompāniju mērķis ir pēc iespējas īsākā laikā piesaistīt cik daudz naudas iespējams. Naudas izņemšanu no konta, kurš atvērts pie krāpnieciskas kompānijas veikt nav iespējams nekādā veidā. Diemžēl arī tiesībsargājošās iestādes palīdzēt visticamāk nespēs.
Šī problēma ir aktuāla jau ilgi, tomēr plašāku sabiedrību par šo praktiski neinformē. Šādu informāciju var vienkārši palaist garām nodomājot, ka zināt kā neiekrist krāpnieku nagos, tomēr viss ir daudz sarežģītāk kā sākumā šķiet. Nelicencētas kompānijas, kuras piedāvā finanšu instrumentu tirdzniecību sevi var dēvēt par brokeru kompānijām, investīciju kompānijām, bankām vai ko līdzīgu. Cilvēki, kas strādā šajās krāpnieku kompānijās tiek speciāli apmācīti, tāpēc neuzskati, ka tev uzķerties nav iespējams. Pēc pieredzes varu teikt, ka nav nozīmes tavam izglītības līmenim, kādu kompāniju vadi vai kādā amatā strādā, ja tas nav tieši saistīts ar finanšu instrumentu un atvasināto finanšu instrumentu tirdzniecību , tad iekrist šo krāpnieku nagos ir vienkārši (ir neskaitāmi piemēri).
Forex un CFD brokeru kompānijas – krāpnieki
Uzsākot finanšu instrumentu tirdzniecību ir svarīgi atrastu licencētu un uzticamu kompāniju. Vairāk informācijas par licencētām kompānijām vari atrast sadaļā ”Brokeru kompānijas”
Brokeru kompānijas
1. Kāds ir šo krāpniecisko kompāniju mērķis?
Nelicencēta kompānija nav saņēmusi licenci (atļauju) piedāvāt finanšu instrumentu tirdzniecību, tāpēc tās darbība arī netiek regulēta. Šādu kompāniju mērķis ir piesaistīt cik daudz naudas iespējams, pēc iespējas īsākā laikā, bet atpakaļ to neizmaksāt nekādos apstākļos.
2. Kāpēc cilvēkus piesaista nelicencētas (krāpnieciskas) kompānijas?
Piedāvātie ļoti labie tirdzniecības nosacījumi, dažādi bonusi, darījumu apdrošināšana, peļņas solījumi ir tipiskākie iemesli, kas palīdz pievilināt lētticīgos. Lieki piebilst, ka šie piedāvājumi tiek izdarīti tikai tāpēc, lai piesaistītu vairāk “aitas”, kas krāpnieku kompānijai ienesīs vairāk naudas. Piedāvāt var jebko, ja atpakaļ neatmaksā naudu nekādos apstākļos. Šādas kompānijas parasti piedāvā kādu elementāru sistēmu, kura ienesīs lielu peļņu bez riska. Uzmanība var tikt vērsta uz pārbaudītu, datorizētu sistēmu vai treideri, kurš tirgo 10 vai vairāk gadus un visu iemācīs, lai pelnītu kā viņš.
Šādus solījumus nedzirdēsi no licencētas kompānijas, tomēr var būt arī izņēmumi. Ieteikums būtu izvairīties no kompānijām, kuras sola tādas lietas kā darījumu apdrošināšanu, treideri, kurš kopā ar Jums treidos (ieteiks darījumus), jo licencētas kompānijas nevar piedāvāt šādas lietas.
3. Tipiska krāpnieciskas kompānijas darbības shēma:
Pirmais mērķis ir iegūt kontaktus, kas notie vairākos veidos. Relāma internetā, grupas sociālajos tīklos, dažādi forumi, datu bāzu pirkšana ir tikai dažās no iespējām, lai iegūtu kontaktus tālākai saziņai.
Nākamais mērķis parasti būs nonākt līdz zvanam, ja sākotnēji netiek iegūts telefona numurs. Zvani var tikt veikti no dažādu valstu numuriem, jo parasti tiek izmantotas IP telefonijas, kur var nomainīt valsts kodu un telefona numuru. Zvanītāji visbiežāk runās krievu valodā. Pirmo zvanu veiks cilvēks, kurš gandrīz neko nesaprot par finanšu instrumentu tirdzniecību, bet viņa mērķis ir pārbaudīt, noturēt kontaktu, lai tālāk varētu piedāvāt peļņas, investīciju iespējas.
!!! Nepievērs uzmanību peļņas, labo nosacījumu un dažādām pasakām, jo tam nav nekādas nozīmes, ja kompānija nav licencēta, tad stāstīs tev pilnībā visu to labāko. Zvana mērķis ir nonākt līdz reģistrācijas veikšanai (konta atvēršana) un minimālās iemaksas izdarīšanai (parasti 250 eiro). Pieja atrunu gadījumā var būt ļoti dažāda, bet neklausies vārdos, kurus pielāgo tavām atrunām. Ja esi iedomājies, ka šis zvanītājs tevi padarīs bagātu, tad tā ir liela problēma, kas var novest pie ļoti ļauna iznākuma.
Cilveki, kuri ar jums sazināsies gandrīz vienmēr būs speciāli apmācīti, tāpēc ieskaitīt minimālo summu, lai pārliecinātos par kompānijas uzticamību ir ļoti slikts lēmums. Ieskaitot minimālo summu ir ļoti liela iespēja, ka veiksiet vēl vairākas atkārtotas iemaksas šajā kompānijā. “Profesionāls treideris” parādīs cik vienkārši ir atvērt darijumu un noslēgt to ar peļņu.
Sākumā viss liksies ļoti ticami, tomēr problēmas sāksies, kad vēlēsieties izņemt naudu. Būs dažādas atrunas par problēmām saistībā ar naudas izņemšanu. Pēkšņi būs nepieciešams samaksāt konvertācijas maksu, apdrošināšanas maksu vai ko līdzīgu. Ja zaudēsiet līdzkļus neveiksmīgu darijumu rezultātā, tad var zvanīt itkā no “finanšu regulatora” vai “apdošināšanas kompānijas”, lai atgrieztu zaudēto naudu, bet sākumā nepieciešams samaksāt.
Visas šo krāpniecisko kompāniju darbības ir ar mērķi, lai piesaisītu vairāk līdzekļu, kurus atgūt vairs nebūs iespējams.
Nauzķerieties uz šādiem maldiem, tomēr ja esat konstatējis vai rodas aizdomas, ka kompānija, kurā ieskaitijāt naudu ir krāpnieciska, tad būtu labi sazināties ar neatkarīgu ekspertu šajā jautajumā.
Nelicencētu kompāniju darbība netiek regulēta un pārbaudīta no finanšu regulatora puses!
4. Kā pārbaudīt vai kompānija ir licencēta?
Kompānijas mājaslapas apakšdaļā parasti ir atrodama informācija: nosaukums, brenda nosaukums, reģistrācijas numurs, licences numurs. Ja kompānijas mājaslapā nevarat atrast informāciju par kompānijas licenci, tad pieprasiet par to informāciju no kompānijas darbinieka, lai nosūta jums oficiāla regulatora mājaslapu, kur atrodama informācija par šīs kompānijas licenci.
Regulatora oficiālā mājaslapā meklētākā pēc kompānijas nosaukuma vai licences numura ir jāatrot informācija par šo kompāniju. Meklējot informāciju par kompānijas licenci pārliecinieties par kompānijas nosaukumu, jo tas var būt pilnīgi atšķirīgs no mājaslapas nosaukuma.
Kompānijas mājaslapā vai citā veidā redzama dokumenta kopija (attēls) par kompānijas licenci nav uzskatāma par patiesu informāciju, jo viegli viltojams.