Mazā biznesa idejas laukos un pilsētā

bizness laukos un pilseta

Tā kā mans iepriekšējais raksts par biznesa idejām laukos ir kļuvis par vienu no lasītākajiem rakstiem un man atkal ir pilna galva ar idejām un ieteikumiem mazā uzņēmuma izveidei un biznesam laukos, tad nu šeit būs dažas no tām.

Patiesībā manā skatījumā kā biznesa idejas pamats laukos vai pilsētā – jebkur der jebkura tradicionālā biznesa ideja, kas nedaudz transformēta, uzlabota un pielāgota mūsdienu prasīgā klienta vajadzībām un vēlmēm.

Mazā biznesa ideja Nr. 1 – īsta bulanžērija

Boulangerie – tā sauc maiznīcu Francijā, kur tirgo svaigi ceptas maizes, kruasānus un visādas citādas smalkmaizītes, kuru nosaukumus iztulkot ir visai pagrūti. Kaut kas līdzīgs “Cadets de Gascogne”, kas nu jau recepšu un sortimenta ziņā ļoti latviskojusies. Domāju, ka pavisam neliela maiznīca Rīgas centrā, kas garšas, smaržas un izskata ziņā ceptu smalkmaizītes gluži kā Parīzē, varētu iekarot gan tūristu, gan vietējo iedzīvotāju simpātijas.

Kāpēc gan tā nevarētu kļūt arī par iecienītāko maiznīcu kādā nelielā pilsētā? Tā varētu arī piegādāt svaigi ceptu maizi tuvējām viesnīcām, restorāniem un viesu namiem. Vai pat svaigi ceptu maizi no agra rīta piegādāt uz mājām.

Svarīgākais aspekts pirms šī uzņēmuma uzsākšanas ir nopirkt aviobiļeti uz Franciju un vienoties ar kādu maiznīcu par pieredzes apmaiņu, lai apgūtu īstās receptes un tehniku. Jo tie, kas nobaudījuši īstās franču boulangerie izstrādājumus man noteikti piekritīs, ka bagete nav tā pati baltmaize tikai citā formā, ka kruasānus necep no tās pat mīklas, ko bulciņas utt.

Mazā biznesa ideja Nr. 2 – brunch ar piegādi uz mājām

Kāda beļģu ģimene tā nopelna aptuveni 2000 eiro mēnesī papildu ienākumos. Darbs ir smags, sanāk, ka ir jāstrādā no piektdienas vakara līdz svētdienas pēcpusdienai, tomēr mājsaimniecībā nauda ir nepieciešama.

Šī ģimene savā mājaslapā pieņem vēlo brokastu pasūtījumus sestdienas vai svētdienas rītam. Tad svaigi pagatavotos ēdienus viņi piegādā adresātiem.

Banča ēdienkartē ietilpst svaigi cepti kruasāni, bagetes, mājās gatavoti džemi, svaigi spiestas sulas, augļi, siers, šķiņķis. Protams, tas viss ir no vietējiem ražotājiem, jo kuru gan interesē pasūtīt lielveikalā pirktu kruasānu, sieru vai džemu.

Šajā gadījumā netiek tēmēts uz zemāko cenu, bet gan uz kvalitāti un servisu. Proti, mērķis ir sniegt komfortu ģimenei, pārim vai atsevišķai personai, kas visu nedēļu smagi strādājusi, pavadīt slinku un relaksētu nedēļas nogali.

Mazā biznesa ideja (laukos) Nr. 3 – floristikas pakalpojumi

Jā, floristikas pakalpojumi nav nekas jauns. Ja Tu aizraujies ar dekorācijām un dzīvo laukos, iespējams, floristika var kļūt par ienesīgu nodarbošanos… Iedomājies, ja lielāko daļu visu materiālu Tu vari izaudzēt savos laukos vai atrasts mežā… Tad Tu vari piedāvāt dekorācijas kāzām, uzņēmumu un citiem pasākumiem, piedāvāt arī floristikas kursus.

Sāc ar investīciju sevī. Atrodi labāko floristikas skolotāju Latvijā vai kādu radošu personību ārzemēs un dodies mācīties.

Tad ar vizuāli pievilcīgu komunikāciju internetā fakts, ka Tavs uzņēmums ir pilsētas nomalē vai laukos, kļūs par Tavu lielāko priekšrocību.

Mazā biznesa ideja (laukos) Nr. 4 – dažādu ekodārzeņu audzēšana un tirdzniecība internetā

Pilnīgi veca ideja, bet, ja tai piešķir jaunu izskatu, tā var kļūt par ko pavisam jaunu. Ja Tavā rīcībā ir lauksaimniecības zemes, kāpēc gan nesastādīt tajās dažādus dārzeņus, zaļumus, ogas u. c.? Tā būtu iespēja arī nodarbināt vietējos lauku iedzīvotājus. Tev nav jākļūst par lauksaimnieku, kas apgādā visus lielveikalus. Tā vietā Tu varētu veikt regulāras svaigu ekodārzeņu piegādes uz mājām.

Iedomājies, interesenti veic pasūtījumu internetā, ka vēlas 2 kg burkānu, 5 kg kartupeļu, 1 kāpostu, 3 kg tomātu un gurķu, un Tu svaigi novākto ražu nākamajā dienā viņiem piegādā uz mājām. Domāju, ka daudzi cilvēki, kam ir svarīga dzīves kvalitāte, būs gatavi maksāt vairāk par ekoloģiskiem dārzeņiem un ogām, kas garšo tāpat kā bērnībā, un vēl par servisu – piegādi uz mājām.

Protams, Tu nekādā ziņā nedrīksti šmaukties, iesmērējot sliktu preci vai apstrādājot to ar ķimikālijām.

Mazā biznesa ideja Nr. 5 – dajebkā ražošana

Kas ir Tava aizraušanās? Apģērbs? Galdniecība? Aksesuāri? Principā Tu vari apgūt, kā ražot, un to darīt pats(-i) vai pasūtīt to kādam sadarbības partnerim. Izmantojot internetu, Tu savas preces vari realizēt visā pasaulē. Tirgo tās Etsy.com, e-Bay, savā mājaslapā vai kāda cita uzņēmuma mājaslapā vai interneta veikalā.

Tev nav jābūt milzīgam birojam vai pat savai ražotnei. Atrodi oriģinālu ideju vai dizainu, ko iespējams tirgot visā Latvijā vai visā pasaulē, un aiziet!

Mazā biznesa ideja (laukos) Nr. 6 – organizēti piedzīvojumu pārgājieni dabā

Vai Tu dzīvo kādā ainaviskā vai citādi interesantā vietā laukos pie upes vai ezera? Varbūt Tevi varētu interesēt skautu pārgājienu organizēšana? Iedomājies, Tev ir sava mājaslapa, kas informē par šo aizraujošo pasākumu vairākās valodās. Protams, Tev ir jātēmē arī uz tūristiem! Tu esi izdomājis savas pārgājienu takas, Tev ir viss nepieciešamais ekipējums – teltis, kanoe laivas, zināmas ugunskura vietas u. c. Tu pat vari iegādāties projektoru un milzu baltu audumu, lai kopā ar pārgājiena dalībniekiem skatītos filmas. Tev ir arī palīgi, piemēram, Tavi ģimenes locekļi, kas palīdz sagādāt pārtiku u. c. Taviem klientiem nepieciešams tikai ērts apģērbs, labs garastāvoklis un nauda, ko samaksāt Tev. Par pārējo parūpējies Tu. Turklāt, izejot team building kursus vai piesaistot kādu speciālistu, Tu šos pārgājienus varētu piedāvāt arī uzņēmumiem kā komandas saliedēšanās pārgājienus.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *