Pasaules eksotiskākie ceļojumu galamērķi

eksotiski galamerki

Katra ceļotāja sapnis ir nokļūt kādā īpaši eksotiskā pasaules vietā, apmeklēt visus septiņus pasaules brīnumus un doties prātam neaptveramās ekskursijās un piedzīvojumos. Ar ko sākt un kurp doties, lai ceļojums paliktu atmiņā līdz mūža galam un vēl ilgāk?

Āzija

Ja vēlaties ceļot uz Āziju, tad izvēle galamērķim ir milzīga. Āzija ir viens no lielākajiem pasaules apgabaliem, to pat oficiāli nesauc par kontinentu, bet gan vienkārši par pasaules daļu.

Kādas valstis apciemot:

 •       Japāna, Ķīna, Taivāna – Austrumāzijā
 •       Filipīnas, Indonēzija, Malaizija – Dienvidaustrumāzijā
 •       Indija, Nepāla – Dienvidāzijā
 •       Kipra, Turcija – Tuvajos austrumos

Ēģipte

Ceļojuma laikā uz Ēģipti atklāsiet senu valsti ar bagātām kultūras tradīcijām un attīstītu infrastruktūru, kas vilina ceļotājus no visas pasaules. Ēģiptes vēsture skaitāma gadu tūkstošos, to apvij mīti un noslēpumi. Ēģipte ir seno civilizāciju šūpulis – apbrīnojama kontrastu zeme, kas saglabājusi neskaitāmus senus un vērtīgus arhitektūras pieminekļus.

Ēģiptē varēsiet izbaudīt vietējās SPA ekstras – relaksējoša masāža, peldes, baseini.

Ēģipte allaž bijis viens no iecienītākajiem galamērķiem tiem tūristiem, kas vēlas redzēt ko savādāku, ne tikai Turcijas kūrortus, kuros pils ārzemnieku. Ēģipte ir valsts ar bagātu vēsturisko mantojumu, kas būtu jāapgūst ik vienam ceļotājam.

Nepāla

Par ceļošanu uz Nepālu iedomājies vien retais. Šī ir maza valstiņa, kas neizceļas ar tūristu pieplūdumu.

Nepāla ir pasaules jaunākā republika.

Nepāla ir valsts ar ļoti daudzveidīgu ģeogrāfiju un kultūru. Valsts atrodas Himalaju dienvidu nogāzē, un šeit atrodas vairākas pasaules augstākās virsotnes, tai skaitā augstākā pasaules virsotne Everests. Auglīgie un mitrie dienvidi ir samērā urbanizēti.

Ceļotājiem jāņem vērā Nepālas nacionālās īpatnības:

 1. Sievietēm noteikti jāvelk tāds apģērbs, lai kājas būtu apsegtas;
 2. Ņemt un dot kaut ko vietējiem iedzīvotājiem drīkst TIKAI ar LABO roku;
 3. Hinduistu tempļi nav pieejami apmeklētājiem;
 4. Toties budistu tempļi ir atvērti visiem apmeklētājiem un tūristiem;
 5. Nedrīkst dot naudu ubagiem ielās;
 6. Visi tempļi jāapiet pulksteņa rādītāja virzienā;
 7. Nepālā runā nepāliešu valodā, tāpēc tūristi drīkst sazināties angļu valodā, kuru prot arī tūrisma informācijas centros.

Bora Bora

Šī būs īstā vieta kurp doties, ja vēlaties atpūsties īstā paradīzē. Neticams dabas skaistums un zilganzaļā ūdens lagūna, neapšaubāmi, ir prioritāte šīs salas apciemošanai. Tiesa gan, uzreiz jāsaka, ka atpūta uz Bora Bora salas izmaksā gana dārgi, taču šeit gūtie iespaidi noteikti būs neaizmirstami. Kopā ar dabas un vietējās kultūras baudīšanu, uz tās pieejamas arī citas izklaides – ūdens prieki, auto un velo noma, eksotiski tirdziņi un daudz citi.

Šeišelu salas

Seišelu salas atrodas nedaudz uz dienvidiem no ekvatora, tāpēc Seišelu salās valda tropu klimats, bet no novembra līdz aprīlim ir lietus sezona, ko nosaka musonu lieti. Janvāris ir vismitrākais gada mēnesis, un visvairāk nokrišņu ir galvenajā Mae salā un Silhouette salā. No maija līdz oktobrim galvenokārt ir saulains un sauss laiks. Jūlijs un augusts ir sausākie gada mēneši. Gaisa temperatūra svārstās no 24ºC līdz 31ºC, vidējais gaisa mitrums ir 80%.

Arī šo varētu saukt par īstenu paradīzes stūrīti, vienīgi šeit ir plašākas iespējas nakts uzdzīvei. Salīdzinot – Bora Bora ir daudz mierīgāka vieta, vairāk piemērota mīlētājiem un jaunlaulātajiem medusmēneša baudīšanai.

Kopš 1971. gada, kad atvēra Seišelu Starptautisko lidostu, tūrisms ir kļuvis par salu iedzīvotāju galveno ieņēmumu avotu, tāpēc arī liela daļa darbojas apkalpošanas sfērā. Pēdējos gados, varasiestādes piesaista ārzemju investīcijas, lai uzlabotu tūrismu nozares kvalitāti, atverot jaunas viesnīcas un kūrortus. Katru gadu Seišelu salas vidēji apmeklē 200 000 tūristu. Salas ir iecienīts galamērķis aktīvas atpūtas cienītājiem, jaunlaulātajiem un citiem. 2011. gadā Seišelās medusmēnesi pavadīja Anglijas Princis Viljams ar sievu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *