TOP 5 ceļojumu galamērķi 2023. gadā

celojumu galamerki

Ceļošana ir iedvesma, pieredze, zināšanas, citu kultūru iepazīšana un vienkārši baudījums miesai un garam. Lūk, mūsu pieci ieteicamie ceļojumu galamērķi — idejas 2018. gadam. Tie ir galamērķi, kurus mēs uzskatām par ļoti pamācošiem, jo tie piedāvā milzīgus kontrastus.

1. Bali, Indonēzija

Bali sala Indonēzijā, šķiet, ir kļuvusi par vienu no aktuālākajiem ceļotāju galamērķiem. Līdz ar to iesakām to apskatīt, kamēr masu tūrisms nav pilnīgi iznīcinājis tās identitāti.
Bali ir skaista daba, interesanta kultūra, laipni iedzīvotāji un milzīgs kontrasts starp īsto, autentisko Bali un tūristu Bali, piemēram, Nusa Dua, kurp es noteikti neieteiktu doties. Vai arī doties turp tikai tāpēc, lai salīdzinātu, kā all inclusive nozare izjauc līdzsvaru, autentiskumu un padara vietējos citādus…

2. Maldīvu Salas

Maldīvu Salas līdzīgi kā Venēcija globālās sasilšanas un piesārņotības dēļ drīz varētu vairs nepastāvēt. Tā ir bijusī paradīze, kas pārvērsta par perfektu paradīzi un atpūtas vietu tūristiem un slēpj daudz skeletu, kas visi salikti vienā lielā skapī — milzīgās atkritumu problēmas, koraļļu iznīkšana, skarbās musulmaņu tradīcijas u. c.

3. Apvienotie Arābu Emirāti

Luksuss, greznība un samākslotība — it kā perfekta dzīve, aiz kuras slēpjas… mūsdienu verdzība un milzīgs kaitējums dabai. Tomēr perfektajā Dubaijā un Abū Dabī ir arī daudz, no kā mācīties. Attīstība ir nemitīga, strauja un mērķtiecīga. Tai apakšā ir stratēģija un konkrēts mērķis, uz kuru šī zeme tiecas.

4. Tallina, Igaunija
Tallina, Igaunija

Tallinā nebiju bijusi vairākus gadus, tomēr šogad man bija iespēja paviesoties. Es biju patiesi pārsteigta par to, kā Tallina ir pārvērtusies, spējusi saglabāt un lepoties ar savu identitāti, tai pašā laikā kļūstot par ļoti modernu pilsētu. Gandrīz ikviens runā ļoti labā angļu valodā, ēdiens restorānos ir izcils tāpat kā apkalpošana. Ikvienam Latvijas restorāna īpašniekam un darbiniekam ieteiktu ņemt piemēru no Tallinas. Laikam pārāk īsu laiku uzturējos Tallinā, jo būtiskas ēnas puses nespēju saskatīt. Tomēr izcilība HoReCa nozarē bija ļoti iespaidīga.

5. Lisabona, Portugāle

Portugāle un tās galvaspilsēta Lisabona pirms dažiem gadiem piedzīvoja milzīgu krīzi. Tagad situācija strauji uzlabojas. Daudzi uzņēmumi Eiropā pārceļ savus birojus tieši uz Lisabonu, jo tur pagaidām vēl ir zemas darbaspēka izmaksas, zemi nodokļi, samērā zemas dzīvošanas izmaksas, kā arī lielisks klimats. Lisabona pēdējo gadu laikā ir stipri mainījusies, un šī attīstība turpināsies vēl vairākus gadus. Lai gan Eiropas kontekstā Portugāles atrašanās vieta nav īpaši stratēģiski izdevīga, tomēr valsts ir atradusi veidus, kā attīstīt, uzlabot un veicināt tās ekonomiku.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *