Vai ir droši balināt zobus mājās?

zobu balinasana
Daudzi produkti sola izbalināt zobus mājas apstākļos. Lūk, ko par šie produktiem saka eksperti.
Sākot no zobu pastām un beidzot ar gēliem, plāksnītēm, kapēm un skalošanas līdzekļiem, ir reibinošs produktu klāsts, kas apgalvo, ka zobi kļūst gaišāki, košāki un baltāki. Un ar tik daudzām opcijām, kas apsedz aptieku plauktus, var būt grūti atrast sev piemērotāko metodi.
Bet vai zobu balināšana mājās un dažādie līdzekļi ir tik efektīvi, par tiem runā internetā? Un vai tie ir droši?

darbojas zobu balināšana?

Zobu balināšanas produkti, kas tiek pārdoti veikalos, darbojas vienā no diviem veidiem. Tie vai nu ar fizisku spēku noņem traipus, vai balina tos ar tām pašām ķimikālijām, ko izmanto zobārstniecības procedūrās.

Fiziska noberšana

Produkti, kuriem ir jebkāda veida graudainība vai tās būtu balinošas zobu pastas, parastas zobu pastas vai vienkārši vienkārša cepamā soda –, darbosies abrazīvs līdzeklis un fiziski noņems traipus, kas rodas uz zobu virsmām. Daudzas parastās zobu pastas šā iemesla dēļ satur nelielu daudzumu šīs vielas, un tīrīšana ir fiziska noskrāpēšana no traipiem.

Ķīmiska balināšana

Lielākā daļa balinošās plāksnītes, ar gelu pildītās mutes kapes un skalošanas līdzekļi darbojas, liekot zobus saskarē ar ķīmiskiem balinātājiem, piemēram, karbamīda peroksīdu vai ūdeņraža peroksīdu. Viena būtiska atšķirība starp šiem produktiem un zobārstu versijām, ir , ka ķimikāliju koncentrācija bezrecepšu produktos ir daudz mazāka.

Kuri zobu balināšanas produkti darbojas?

Abi! Gan abrazīvie, gan ķīmiskie balināšanas līdzekļi ir efektīvi zobu balināšanā.
Kad zobu pastu reklamē zobu balināšanu, parasti tas nozīmē, ka tai ir vairāk abrazīvas sastāvdaļas nekā parastai zobu pastai, bet pat parastās zobu pastas, kurām uz iepakojuma nav nekādu balināšanas atzīmju veiks šo pašu darbu.
Ķīmiski balināšanas līdzekļi var samazināt ārējos traipus gan no kafijas, tējas, sarkanvīna vai cigaretēm. Tie var efektīvi arī mazināt traipus, kas rodas zobu iekšējā slānī jeb dentīnā. Emaljā var iesūkties arī pigmentēti pārtikas produkti un dzērieni, arī traipīt zobu iekšpuses. Dažiem cilvēkiem ar dabiski ļoti porainu emalju ir īpaša nosliece uz šāda veida traipiem.
Vienīgais kompromiss ar mājas ķīmiskajiem balināšanas līdzekļiem ir tas, ka, ķīmisko vielu koncentrācija ir daudz zemāka, to darbam būs nepieciešams ilgāks laiks nekā balinot zobus pie zobārsta. Un ne visi redzēs balinošus efektus uz iekšējo zobu traipiem. Cilvēku emalja balinošos līdzekļus uzsūks citādi, tāpēc efektivitāte var būt dažāda. Un dažiem vienkārši ir dabiski tumšāki zobi nekā citiem, to ģenētikas dēļ.
LED gaismas balināšanas komplekti ir vēl viens populārs produkts. Tie ietver balinošas želejas uzklāšanu uz zobiem un kapes turēšanu mutē, vai košanu mutes kapē, kas ir piepildīta ar želeju, arī LED gaismas izmantošanu želejas izgaismošanai. Teorētiski tās darbojas, jo LED gaisma var aktivizēt balinošās ķimikālijas, lai panāktu to ātrāku darbību.  šie produkti ietver balināšanas ķimikāliju uzklāšanu uz zobiem, iespējams, redzēsiet balināšanas rezultātus, taču LED gaismas process, visticamāk, nedod lielu papildus efektu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *