Limfodrenāžas masāžas ietekme uz veselību

limfodrenazas masaza

Kas ir limfa?

Limfa ir šķidrums, kas lielākoties sastāv no ūdens. Šī ūdenim ļoti līdzīgā substance ir piepildīta ar šūnu darbības procesu atkritumiem, limfa arī satur baktērijas un kaitīgos toksīnus. Kaitīgās vielas no cilvēka organisma šūnām iekļūst limfā. Limfātiskās sistēmas funkcijās ietilpst dabiskā attīrīšanās. Limfātiskā sistēma ražo baltās asins daļiņas, tāpēc tai ir nozīmīga loma organisma imūnsistēmas uzturēšanā. Limfa, lēni plūstot pa kapilāriem, cirkulē caur limfmezgliem, kur tā attīrās un tiek papildināta ar imūnkompetentām šūnām.

Limfvadi iet paralēli venozajiem asinsvadiem, tā ir papildus drenāžas sistēma, kuras funkcija ir šķidruma līdzsvara saglabāšana. Tā nodrošina saikni starp organisma vidēm (asinīm un orgāniem). Atšķirībā no asinsrites, kuru apgādā sirds, limfas kustība ir pasīva. Tā ir saistīta ar elpošanu un mūsu ķermeņa kustībām. Gadu gaitā un mazkustīga dzīvesveida ietekmē limfas kustība un funkcionēšana pasliktinās. Neveselīgs uzturs, kaitīgie ieradumi un nelabvēlīgie ekoloģiskie apstākļi negatīvi ietekmē audu veselību, tādejādi papildus noslogojot limfātisko sistēmu.

Limfātiskā cirkulācija var būt traucēta, ja ir:

  • nepareizs uzturs,
  • mazs diennakts izdzertā šķidruma daudzums
  • nepietiekoša vai nepareiza fiziskā aktivitāte
  • tiek valkāti augstu papēžu apavi, pārāk apspīlēts apģērbs.

Palēlināta limfas darbība veido limfas nosprostošanos starpaudos – limfostāzi. Limfostāzi var radīt tūska, jūtīgi sāpīga āda, saistaudu vājums, celulīts un vēnu mazspēja.

Organisms nespēj pietiekoši ātri pašattīrīties no šlakvielām, pasliktinās vispārējais organisma stāvoklis un līdz ar to – arī ārējais izskats. Sliktas limfas plūsmas rezultātā organismā uzkrājas toksīni, kas var pazemināt imunitāti, veicināt celulīta rašanos, radīt maisiņus zem acīm, pasliktināt ādas stāvokli, ādas krāsu.

Viens no efektīvākajiem veidiem, kā to visu novērst, ir limfodrenāžas masāža, jo tā izkustina limfu.

Limfodrenāžas masāža

Aerify limfodrenāžas zābaki – kam tie ir domāti un kā var palīdzēt?

Aerify limfodrenāžas zābaki ir gaisa kompresijas masāžas (tos var dēvēt arī par limfodrenāžas zābakiem) zābaki ar vairākiem kambariem, kas secīgi piepūšas no potītēm līdz pat cirksnim un palīdz izmasēt nogurušās kājas, sāpīgos muskuļus un palīdz aizdzīt limfātisko šķidrumu. Limfodrenāžas terapija ir viens no pēdējā laika trendiem – to izmanto ne tikai profesionāli sportisti, bet arī amatieri un parastie cilvēki, lai palīdzētu ķermenim atjaunoties un atgūties no fiziskām slodzēm vai vienkārši smagas dienas.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *