Braucam slēpot uz ārzemēm ar savu auto

slepot uz arzemem

Man ziema patīk tāpēc, ka var slēpot. Tā man ir ļoti iemīļota nodarbe. Tāpēc pēdējos gados ne īpaši priecājos par klimatiskajām pārmaiņām, kas Latvijā liedz vismaz dažas nedēļas ar skaistu ziemu. Bet man jau vairākus gadus tam ir savs risinājums. Mēs ar dažiem draugiem vismaz reizi sezonā aizbraucam ar savu auto uz kādu no slēpošanas kūrotiem Eiropā. Tur pāris dienas atpūšamies un tā kārtīgi izslēpojamies. Šim braucienam vienmēr ieplānoju gan laiku, gan finanses.

Kalnu vilinājums

Manuprāt, Latvijā nevar noķert to īsto kalnu un sniega sajūtu. Vismaz es to var izdarīt tikai īstos kalnos, jo mums taču ir tikai pauguri. Bet, kad aizbrauc uz īstiem kalniem Eiropas vidienē, tad aizraujas elpa gan no lieliskajiem skatiem, gan no tā sniega baltuma un svaigā gaisa. Tā kā es esmu estēts un dabas mīlis, tad īsti kalni ir tieši tas, kas man vajadzīgs, lai izbaudītu ziemu.

Kad devos savā pirmajā slēpošanas braucienā, tad īsti nezināju, ko sagaidu, kā tas būs, vai būs tā vērts. Bet tad, kad pirmo reizi tas ir izbaudīts, tad vairs nav variantu — tu vienkārši tajā iemīlies. Un ar šo sajūsmu esmu aplipinājis arī savus draugus, kuri nu jau kļuvuši par šo regulāro braucienu sabiedrotajiem.

Kāpēc braucam ar savu auto?

Mums bieži vien jautā, kāpēc šajā braucienā dodamies ar savu auto, nevis vienkārši un ātri aizlidojam. Tāpēc, ka mums tas ir piedzīvojums. Man patīk braukt ar auto. Ceļus pārzinu labi. Un vienmēr izdomājam arī pa ceļam vēl kaut kur iebraukt, kaut ko apskatīties. Varam brīvi improvizēt, kur un kad dodamies, esam neatkarīgi.

Tikai jāņem vērā, ka jābūt labai automašīnai, kas nepievils. Kā arī jāsagādā labas riepas. Riepas gan nedrīkst būt ar radzēm, jo daudzviet Eiropā tās ir aizliegtas. Bet es savai automašīnai tāpat nekad nelieku riepas ar radzēm, tāpēc tā nav problēma. Un man ir savs uzticams auto riepu veikals, kas katru sezonu nodrošina ar labām riepām, ar kurām varu nebaidīties braukt ārpus Latvijas.

Uz kurieni braukt slēpot?

Ja man kādreiz jautā, kuras tad ir labas vietas, uz kurām Eiropā braukt izbaudīt kalnus un izslēpoties, tad es arī padalos ar savu pieredzi, iespaidiem. Bet tas tomēr ir mans subjektīvais viedoklis. Man patīk Austrijas kūrorti.

  • Protams, ka Išgla ir favorīte. Tā ir populāra vieta tieši jauniešiem, tur dodas arī slavenības. Tur ir lieliska atpūtas dzīve un plaša, daudzveidīga teritorija, kur slēpot, snovot, tur ir arī ragavu trase, dažādi šķēršļi. Protams, ka katru gadu uz turieni es nevaru atļauties braukt.
  • Vēl viens mans favorītkūrots ir Kortīna d’Ampeco, kas atrodas Itālijā. Tā ir ļoti gleznaina vieta, kas vilina cilvēkus ne tikai dēļ iespējas slēpot, bet vispār dabas un senatnīgās arhitektūras dēļ. Šis ir klasisks slēpošanas kūrorts. Un man tajā ļoti patīk.
  • Un trešā vieta manā topā ir arī Austrijā — Kicbīle. Tas ir viens no senākajiem slēpošanas kūrortiem Austrijā. Tas ir īpaši piemērots slēpotājiem. Tur ir namiņi un viesnīcu tipa ēkas, kas ļauj tur uzkavēties ilgāku laiku, izbaudīt dabu un sportu svaigā kalnu gaisā.

Bet vietu, kur braukt slēpot, ir daudz. Un ne obligāti jādodas uz leju, var izmēģināt arī to, ko piedāvā Norvēģija un Zviedrija.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *