Vika Pasaku Parks Dikļos

pasaku parks

Vika pasaku parka vadmotīvs ir rosināt bērnus iepazīt viņiem domāto literatūru, tādejādi veicinot iztēles attīstību. Tas ir īpaši svarīgi laikā, kad izklaides industrijas vizuālo tehnoloģiju piedāvājums ir pārsātinājis gan bērnu skolas laiku, gan viņu atpūtas brīžus.

Vika pasaku tēli ir saviļņojuši bērnu (un ne tikai bērnu) sirdis jau sākot ar pagājušā gadsimta 80-tajiem gadiem. Viks (īstajā vārdā – Viktors Kalniņš) ir vairāku literāro balvu un prēmiju laureāts, bet grāmata “Zemūdens Bara Lielā diena” 1987.gadā atzīta ar specdiplomu. Pēc šīs grāmatas motīviem tika uzņemta Latvijā pirmā pilnmetrāžas animācijas filma, kas rādīta arī ASV konkursos.

Vika pasaku un bērniem veltīto dzejoļu teksti regulāri tiek iekļauti skolu obligātās literatūras sarakstos un hrestomātijās, kas liecina par šo darbu augsto estētisko un māksliniecisko līmeni.

Vika Pasaku Parkā Jūs gaida ne tikai tēlnieku brāļu Rūrānu izgatavotās Vika pasaku varoņu koka figūras, bet pēc pastaigas pa parka takām iespējams sarīkot pikniku speciāli iekārtotā atpūtas vietā blakus parkam. Bērnus gaida rotaļu laukums, kurā viņi varēs pēc sirds patikas izkāpelēties pa speciāli šim nolūkam izgatavotām koka figurām.

Vika Pasaku Parkā sastapsiet divdesmit astoņus Vika pasaku varoņus. Šeit savu mājvietu raduši gan Ness un Nessija, gan Rūņu Dūķītis, gan citi tēli. Šeit bērnus gaida arī Čengurs, kas no parka pirmās dienas ieguvis nedalītas apmeklētāju simpātijas.
2008. gada vasarā Vika pasaku parku papildina jauna skulptūra no grāmatas „Dinīts nāk”. Dinīts, atbilstoši savai būtībai, veidots sešu metru augstumā.

Kā atrast Vika Pasaku Parku?

Vika Pasaku parks atrodas Valmieras raj. Dikļos, blakus Dikļu pilij. Braucot no Rīgas uz Valmieru, izbraucot cauri Rubenei, pirms Valmieras ir pagrieziens pa kreisi uz Limbažiem. Pa šo ceļu jānobrauc ~ 15 km līdz norādei “Dikļi” ceļa labajā pusē. Pa šo ceļu iebraucot dikļos Vika Pasaku parks būs redzams ceļa kreisajā pusē aiz pasta (Dikļu pils būs redzama labajā pusē).
Braucot no Valmieras, jābrauc pa Zilākalna ceļu cauri Zilākalna pagastam. Pēc tam jābrauc vēl ~ 10 km un tad nokļūsiet Dikļos. Iebraucot Dikļu centrā kreisajā ceļa pusē būs redzams Dikļu kultūras nams. Tam blakus kreisajā pusē atrodas Vika Pasaku parks.
Sīkāka informācija par ekskursiju iepriekšēju pieteikšanu varat atrast sadaļā “Kontakti”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *