Gaumīgs dizains mazām guļamistabām

gulamistabas dizains

Nelielu telpu dizains, ir daudzu dzīvokļu īpašnieku, klupšanas akmens. Tas ir saprotams, jo bieži vien, pilsētas dzīvokļos, guļamistabas iekārtošanai tiek atvēlēta pavisam niecīgu izmēru telpa. Bet, labam miegam, ar gultu vien nepietiks, tāpēc, ka vēl ir vajadzīgas mēbeles, kur uzglabāt gultas veļu, nepieciešams būs arī tualetes piederumu galdiņš, kurš kādreiz ir arī darba vieta. Daudziem, dzīvokļu iemītniekiem, guļamistabā ir nepieciešams grāmatu plaukts, citiem atkal, vajag novietot bērnu gultiņu…bet, vietas, kādreiz trūkst pat viselementārākajām lietām. Ko lai dara?

Pirmkārt, mēs gribam pateikt, ka izeja ir vienmēr. Mēs pacentāmies, visiem mazo telpu īpašniekiem, savākt iedvesmojošus piemērus, ceram, ka kāds no tiem, noteikti noderēs arī jums.

Jūs varēsiet uzzināt par dažādiem stila virzieniem, krāsu paletēm, funkcionālumu un apvienošanu ar citiem interjera priekšmetiem.

Mūsdienu tehnoloģijas ir spējīgas palīdzēt visiem, kuri vēlas ieekonomēt telpu, piemēram, televizoru var piestiprināt pie sienas un tas aizņems tikpat daudz vietas, cik glezna. Ja vēlaties, jūs televizoru varat piestiprināt pat pie griestiem. Ja jums guļamistabā vajag ierīkot kabinetu, tad ievietojiet tajā kompaktu krēslu, mazu galdu un iegādājieties klēpjdatoru.

Tātad, dizaineri iesaka, jo mazāka istaba, jo gaišākas krāsas.

Mēs visi lieliski saprotam, ka nelielas telpas prasa, lai tās vizuāli tiktu paplašinātas. To var izdarīt gaišiem toņiem vai pat ar sniegbaltiem toņiem. Bet, lai izvairītos no izskata, kurš atgādina sniegbaltu slimnīcas palātu, nepieciešams izmantot divus – trīs akcentus, kurus var izpildīt kontrastainās vai daudz spilgtākās krāsās.

Par akcentiem, gaišai fona krāsai var izmantot praktiski visus istabas dekora elementus, tekstilu un mēbeļu detaļas.
Atšķirīgs, no pārējās telpas var būt arī grīdas segums. Būs skaisti, ja istabām ar gaišām sienām, jūs ieklāsiet siltu, koksnes krāsas laminātu.

Ar košu, kontrastainu elementu palīdzību var radīt patiesi interesantu un netriviālu guļamistabas dizainu, pat ja jums sienas ir nokrāsotas pilnīgi baltā krāsā.

Ja telpa ir tik maza, ka tajā var novietot tikai gultu priekš diviem, tad par akcenta elementu var kļūt gultas galvgalis. Tas būs spējīgs ne tikai atšķaidīt balto krāsu, bet arī piešķirt guļamistabai individualitāti.

Par košu akcentu var kalpot mākslas darbs piekarināts pie sienas vai arī spogulis neparastā rāmī. Tie aizņem maz vietas, bet ir spējīgi padarīt interjeru daudz skaistāku un izsmalcinātāku.

Ja jums ir ļoti maza guļamistaba, tad varat pamēģināt, divvietīgo gultu novietot pa diagonāli. Novietojot gultu tādā veidā, mēs zaudējam telpas daļu, bet iegūstam iespēju pieiet gultai klāt no visām pusēm.

Ja telpas atļauj, tad mantu uzglabāšanai, labāk, izvēlēties iebūvētos sienas skapjus, tas ieekonomēs katru vērtīgo centimetru, labi izskatīsies, būs praktiski un prestiži.

Gaiša sienu apdare nenozīmē, ka vajag izmantot tikai baltu krāsu. Pasteļtoņi, ka arī pelēkie toņi lieliski izskatīsies ar koka krāsas mēbelēm, kaut gan arī baltās krāsas toņu spektrs ir ļoti plašs – no piena krāsas līdz sniegbaltajam.

Interesants dizains mazā telpā var būt arī kreatīvi praktisks

Nesen veiktā, pazīstamo Eiropas asociācijas dizaineru aptauja liecina, ka gandrīz lielākā mājas īpašnieku daļa, nav spējīga piekrist pilnīgi gaišai sienu apdarei, pat mazās dzīvojamās telpās. Izrādās, lai vizuāli paplašinātu telpas un “paceltu” griestus, eksistē arī citi paņēmieni, ne tikai sienu krāsošana gaišā krāsā. Viens no tādiem veidiem ir spoguļu, glancētu un stikla virsmu izmantošana, iebūvēto mēbeļu izmantošana, izvairīšanās no smagām durvīm un aizslietņiem, kā arī izvairīšanās no apjomīgām faktūrām un košiem rakstiem sienu apdarē.

Ja jūs iebūvētajam skapim ieliksiet stikla durvis, tas it kā pagarinās istabu. Viena akcentēta siena, piemēram, zilā krāsā, piešķirs istabai svaigumu un spilgtumu.

Kurš teica, ka sarkanu krāsu nedrīkst izmantot guļamistabas iekārtošanai? Šo toņu spektrs ir tik milzīgs, ka sameklēt piemērotu variantu, kas netracinās istabas iemītniekus, pirms miega, nav nemaz tik sarežģīti. Piemēram, dziļa, tumšsarkana krāsa lieliski sader kopā ar bēšo krāsu un rada tik tiešām oriģinālu, labi atmiņā paliekošu guļamistabas tēlu.

Ja jūs gaišā guļamistabas interjerā, vienu sienu akcentēsiet, tās tēls, kļūs uzreiz interesantāks. Tādā pašā, akcentā krāsā, var izvēlēties arī aizkarus, vai citus aksesuārus.

Gaišos toņus, guļamistabā, jūs varat izmantot tikai priekš gultas veļas. Visu pārējo telpu var noformēt piesātinātos toņos, kuri lieliski sader savā starpā.

Ja agrāk tika uzskatīts, ka mazu telpu sienu nokrāsošana tumšā krāsā ir pilnīgākā dizainera izgāšanās, tad mūsdienās, tādas guļamistabas sagrauj visus stereotipus. Ja ir labs dienas gaismas apgaismojums, kā arī mākslīgais apgaismojums, tad tāds risinājums ir iespējams.

Krāsainie paņēmieni vienmēr palīdz atšķaidīt neitrālās telpas krāsas, piešķir individualitāti, rotaļīgumu un optimismu.

Kabinets mazā guļamistabā – tas ir reāli

Ja ir nepieciešamība, guļamistabā ierīkot mazu darba istabu, tad par galda virsmu var izmantot palodzi.

Mini kabinetu var noformēt arī letes veidā. Tāda konstrukcija aizņems mazāk vietas, tāpēc, ka tiek piestiprināta pie sienas un tai nav nepieciešami vertikālie balsti.

Svarīga loma guļamistabas ierīkošanā ir arī apgaismojumam. Iemontētie gaismas ķermeņi ieekonomēs, tik ļoti nepieciešamo telpas daļu. Piekarināmā, klasiskā lustra derēs tikai tad, ja griestu augstums ir pietiekams. Turklāt, vajag padomāt arī par apgaismojumu darba zonā – vai tā būs galda lampa, regulējama sienas lampa – to lems tas, kam tas kabinets piederēs.

Guļamistabas, kuru telpās atrodas arī darba istaba jaunietei, galda virsma var tik izmantota arī priekš tualetes piederumu novietošanas.

Ja jums guļamistabu vajag sadalīt divās zonās, tad varat izmantot dažādu konfigurāciju aizslietņus. Tie var būt izgatavoti gan no caurspīdīgiem, gan no matētiem stikla materiāliem, tie var būt plaukti ar atklātiem plauktiem, bet kādreiz – vienkārši aizkari.

Ja runājam par bērnu istabām, tad jāsaka, ka bērniem patīk nelielas telpas, bet iekātot guļamistabu mazā telpā jums būs grūti tāpēc, ka bērnam, ir vajadzīga ne tikai gulta, bet arī mēbeles, kur uzglabāt savas mantas. Turklāt, ierīkojot visu nepieciešamo, der cerēties arī par to, ka bērniem patīk spilgtas krāsas un neparasti risinājumi.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *