Paši dārgākie nami pasaulē

dargakas majas pasaule

Burbuļu nams: 9 miljoni dolāru
Burbuļu nams, kuru droši varam saukt par Burbuļu pili, atrodas Francijas dienvidrietumos. To ir projektējis Antti Lovag, arhitekts, kas visā pasaulē ir pazīstams ar saviem netradicionālajām arhitektūras celtnēm. Viņš kardināli maina arhitektūru, atsakās no stūriem un taisnām līnijām. To vietā viņš izmanto izliektas, noapaļotas formas, lai sasniegtu harmoniju starp māju un apkārtējo vidi. Jāsaka, ka kaut ko tādu, mūsdienās sastapt var ļoti reti. Ēka aizņem 1200 kvadrātmetrus un sastāv no 28 istabām. Visas istabas ir ar noapaļotām formām un tajās atrodas noapaļotas formas gultas. Daudzu istabu sienas sedz paklāji, no grīdas līdz pat griestiem. Ēku, bieži vien izmanto, festivālu ballītēm un citiem svinīgiem pasākumiem. Francijas Kultūras Ministrija ēkai jau ir piešķīrusi kultūrvēsturiskā pieminekļa titulu. Neskatoties uz to, ka tam vēl nav apritējuši 50 gadi.

Tērauda nams, Teksasa: 3 miljoni dolāru
Tērauda nams Teksasā, tika uzbūvēts pēc arhitekta un skulptora Roberto Bruno projekta. Lai uzbūvētu šo neparasto namu, kas mazliet atgādina cūku, bija nepieciešami 23 gadi un 110 tonnas tērauda. Neilgi pirms Bruno nāves, Tērauda nams, īsā epizodē, tika parādīts Texas Country Reporter kopā ar Bobo Filipsu. 2013. gadā ēka debitēja žurnālā Vogue. Daudzi šo ēku uzskata par īstu mākslas darbu, bet Roberto Bruno par arhitektu – tēlnieku.

Māja – ūdenskritums, Pensilvānija: 1935. gadā – 155000 dolāru – 2014. gadā – 2695716 dolāru.
Skaistā māja, kas atrodas Pensilvānijā ir uzbūvēta tieši virs ūdenskrituma. Projektu 1935. gadā radīja Frenks Loids Raits un tas bija paredzēts Kaufmanu ģimenei, kurai tajā laikā piederēja ļoti populārs veikalu tīkls Kaufmann. Viņi bieži atpūtās, nelielā namiņā, pie upes Bear stream. Ģimene pieņēma lēmumu, uzaicināt slaveno amerikāņu arhitektu Raitu modernizēt savu māju. Rezultātā, arhitekts, izveidoja ļoti skaistu ēku, kas atrodas pašā ūdenskrituma malā.

Māja VW Beetle: 1,5 miljoni dolāru
Māja, kuru uzbūvēja arhitekts Markuss Folglaits , atrodas netālu no Zalcburgas(Austrijā) un ir veltīta automašīnai Volkswagen Beetle. Projekta autors iegādājās parastu, 70 – desmito gadu māju, pilnībā to izremontēja un pārveidoja. Mājas celtniecība tika pabeigta 2003. gadā. Tā ir lielisks ekoloģiski tīra un energoefektīva nama paraugs. Mazliet vēlāk, arhitekts, uzbūvēja analoģisku namu, pārvērta to bārā – restorānā un deva tam nosaukumu “Automašīna. Das Auto”.

Māja klozetpoda izskatā: 1,1 miljons dolāru
Diez vai kādam no mums gribētos dzīvot mājā, kas izskatās pēc klozetpoda. Neskatoties uz to, arhitektam Sim Jae – Duck, tāda ideja likās ļoti aizraujoša un viņš, 2007. gadā Dienvidkorejā, uzbūvēja divstāvu māju tualetes izskatā, lai varētu tajā atzīmēt Vispasaules tualešu asociācijas dienu. Mājas platība ir 420 kvadrātmetru, uz jumta atrodas liels balkons ar caurspīdīgām kāpnēm. Daudzas mājas sienas ir uzbūvētas no stikla.

Viesnīca suņa izskatā, Aidaho: 1 miljons dolāru
Ja jums patīk suņi, tad apmeklējiet Dog Bark Inn un palieciet tur nakšņot kaut vai vienu vai divas naktis. Viesnīca ir izgatavota no koka un ir kļuvusi par lielisku naudas pelnīšanas avotu, tāpēc, ka daudzi ir ar mieru, palikt tik neparastā viesnīcā. Par šo projektu mēs varam pateikties Denisam Salivanam un Frensisam Konklinam.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *