Pret vidi atbildīgas biznesa idejas

eko biznesa idejas

Varētu teikt, ka man idejas nav jāmeklē. Drīzāk es meklēju kādu, kas tās varētu realizēt, lai es kļūtu par šī uzņēmuma klientu, jo bieži sajūtu, ka man pietrūkst šāda vai tāda pakalpojuma vai preces.
Tad nu, lūk, dažas idejas uzņēmējiem, kuri ir gatavi kļūt atbildīgi pret vidi.

Jau rakstīju par plastmasu un tās kaitējumu dabai. Tad nu pirmā ideja saistās tieši ar to.

Kvalitatīva kosmētika bez iepakojuma

Ideja tāda, ka šampūnu, dušas želeju un citu ikdienas kosmētiku mēs varētu iegādāties bez iepakojuma. Tā noteikti būtu biokosmētika, kas ir izgatavota videi draudzīgos apstākļos.

Iedomājies, Tu iegādājies superglītas māla, stikla vai kāda cita materiāla pudeles, kuras Tu dodies uzpildīt uz šo kosmētikas veikalu.
Iedomājies, ja mēs visi tā darītu, cik daudz plastmasas varētu nenonākt dabā un nepiesārņot šo planētu, pirmkārt, jau to ražojot un, otrkārt, to izmetot.

Ūdens automāti

Skolās, sporta klubos, uz ielas un citur varētu uzstādīt ūdens automātus, kuros būtu iespējams uzpildīt ūdeni stikla vai kāda cita videi draudzīga un daudzkārt lietojama materiāla pudelēs. Tas pats ūdens, tikai mazāk plastmasas un atkritumu.

Pārdot lietotas grāmatas

Mēs iegādājamies grāmatas, izlasām tās, un tad tās rotā mūsu grāmatu plauktus. Forši jau, bet lietotas grāmatas varētu tirgot grāmatu veikalos. Gluži kā to dara „Amazon” internetā. Protams, jau tā mazā drukāto grāmatu tirāža kristos, bet… tos pašus ienākumus varētu ģenerēt no jau sadrukātajām grāmatām.

Saules enerģijas paneļu tirdzniecība

Latvijā vēl ļoti nepopulāri. Neesmu pietiekami informēta, vai kāds likums aizliedz, vai tiek lobēts „Latvenergo”, lai saglabātu tā monopolu, vai kādu citu iemeslu dēļ. Bet saules enerģijas paneļi Latvijā varētu saražot pietiekami daudz elektroenerģijas, lai ar to pietiktu vienas privātmājas iemītniekiem — ģimenei. Tas būtu draudzīgāks dzīvesstils un ilgtermiņā arī ietaupījums šai saimniecībai.

Videi draudzīgu maisiņu ražošana un tirdzniecība

Latvijā nav īpaši redzēti videi draudzīgie maisiņi — tie, kas izkūst, ir vairākkārt lietojami u. c. Šādus maisiņus varētu piedāvāt lielveikalos, kā arī citos veikalos. Skaidrs, ka plastmasas maisiņu izsniegšana, lai nosvērtu produktus, ir lētākais risinājums. Tomēr lētākais īstermiņā.

Ekoloģisko un bioloģisko produktu veikals bez maisiņiem un citiem plastmasas iepakojumiem
Ekoloģisko un bioloģisko produktu veikals bez maisiņiem un citiem plastmasas iepakojumiem
Iedomājies veikalu, kurā nav maisiņu un citu plastmasas iepakojumu. Pircēji nāk ar saviem traukiem, auduma maisiņiem u. c. Cik daudz atkritumu netiktu radīts! Konceptuāli tāds būtu pareizs risinājums. Senākos laikos piens bija stikla pudelēs, kuras varēja nodot, tāpat krējums un citi produkti. Varbūt ražotāji kādu sēriju ar šādiem produktiem spēj izlaist tieši bioloģiskajiem un ekoloģiskajiem veikaliem?

Apģērbu pāršūšana no lietotām drēbēm

Arī lietotam apģērbam ir iespējams piešķirt jaunu elpu, to pāršujot, uzlabojot un aktualizējot. Tie varētu būt kursi vai vienkārši šūšanas pakalpojumi.

Zaļā biznesa konsultācijas

Vai zināji, ka, lai saražotu vienu hamburgeru, tiek iztērēti 2400 litru ūdens? Tas ir ūdens, kas tiek iztērēts katrā ražošanas procesā. Tāpat šajā procesā tiek radīts ļoti daudz CO2, atkritumu u. c. Ja katrs uzņēmums uzrādītu, cik ļoti tā darbība piesārņo dabu, mēs droši vien pārdomātu savu izvēli par labu vienam vai otram produktam. Zaļā biznesa konsultāciju nozare ir pavisam jauna, un tās nozīme un aktualitāte tuvākajos gados arvien pieaugs. Uzņēmumiem ir jāzina, kā tie var ražot preces, atstājot pēc iespējas mazāku ietekmi uz vidi.

Ziedu veikals tikai ar vietējiem, Latvijā un attiecīgā sezonā pieejamiem ziediem un augiem

Ziedi, kas ievesti no Nīderlandes un vēl visvisādām valstīm. Kā būtu ar ziediem un modernām to kompozīcijām, izmantojot ziedus, kas pieejami Latvijā konkrētajā sezonā?

Stabilizēti ziedi

Arī stabilizētiem ziediem ir milzīgs potenciāls. Tie ir īsti ziedi, kas speciāli apstrādāti, lai tie nezaudētu savas īpašības. Tie izskatās kā īsti, tomēr tie rotās mājokli vairākus gadus. Lai arī to cena ir augstāka, tomēr to ietekme uz vidi ir daudz zemāka gan ražošanas, gan transportēšanas procesā, kā arī tā vietā, lai iegādātos 10 ziedus un tos pēc tam izmestu atkritumos, Tev ir iespēja iegādāties vienu. Īpaši aktuāli HoReCa nozarei.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *